Windows 10 Otomatik Güncellemeleri Kapatma Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 fantastik yeni özellikler ve kullanıcıların geribildirimlerine göre bir çok yenilikleri ile birlikte geliyor. Windows 8.1/8 de olan sorunların çoğu Windows 10’da giderildi veya kaldırıldı. Ama tamamen sorunsuz bir sistem anlamına gelmiyor.  Windows 10 kullanıcıların bir çoğu güncellemeler ile ilgili sorunlar yaşamakta. Otomatik güncelleme yüklemeleri her ne kadar faydalı olsa da, oluşan sorunlardan dolayı güncellemelerin yüklenmesini engellemek isteyen kullanıcılar da var. Hatta bir çok kullanıcı bu güncellemeleri engelleme konusunda büyük sıkıntılar yaşıyor. Windows 10 otomatik güncellemeleri kapatmak için Win Updates Disabler ücretsiz yardımcı programdan faydalanabilirsiniz.

Win Updates Disabler programının hem yüklenebilir sürümü hem de portable sürümü mevcuttur. İstediğiniz sürümü aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz. Programı güncellemeleri hem kapatmak hem de açmak için kullanabilirsiniz. Disable sekmesinden engelleme, Enable sekmesinden de etkinleştirme yapabilirsiniz.

windows-10-otomatik-guncellemeleri-kapatma-nasil-yapilir

Disable sekmesi altında “Windows Updates” seçeneğini işaretleyin ve “Apply Now” düğmesine basarak Windows güncellemeleri kapatabilirsiniz. Ayrıca Windows Security Center (Güvenlik Merkezi), Windows Defender ve Windows Firewall (Güvenlik Duvarı) seçenekleri seçerek bunlarıda devre dışı bırakabilirsiniz. Devre dışı bırakmak istediklerinizi seçtikten sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir.

Win Updates Disabler
Windows Güncellemeleri Açma ve Kapatma Programı

Windows güncelleştirmeleri yeniden açmak için, Win Updates Disabler çalıştırın ve ‘Enable’ sekmesine gidin. ‘Enable Windows Update’ seçeneğini işaretleyin ve uygulayın. Eğer sistemi yeniden başlattıktan sonra güncellemeler tekrar yüklenmeye devam edecektir.

Windows güncellemeleri kapatmak ve açmak için yardımcı olacak faydalı bir programdır. Kullanmanızı tavsiye ederiz.

Win Updates Disabler İndir – Win Updates Disabler (Portable) İndir

Windows 10 Otomatik Güncellemeleri Kapatma Nasıl Yapılır? İçin Yorum Yap