Windows 10 Sistem Geri Yükleme Noktası Oluşturma Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Hemen hemen her zaman, orijinal sistem dosyalarında herhangi bir değişiklik yapmadan ya da özgün sistem dosyalarını düzenleyen bir yeni uygulamayı yüklemeden önce, kolayca birkaç fare tıklaması ile tüm değişiklikleri geri yüklemeyi sağlayacak bir geri yükleme noktası oluşturmak gerektiğini her zaman söyleriz.

Manuel Windows geri yükleme noktası oluşturma her zaman kolay olmuştur. Windows 10 bir istisna değildir. Basitçe, Windows 10 sistem geri yükleme noktası oluşturmak için aşağıda verilen yöntemlerden herhangi birini uygulayabilirsiniz.

Windows 10 Sistem Geri Yükleme Noktası Oluşturma

Aşağıdaki Windows 10 sistem geri yükleme noktası oluşturma adımlarını uygulayın.

1.Adım: Sistem Özellikleri iletişim kutusunu açmak için Başlat menüsü arama kutusuna Geri yükleme noktası oluştur yazın ve çıkan sonuçtan Geri yükleme noktası oluştur üzerine tıklayın.

windows-10-da-geri-yukleme-noktasi-olusturma-nasil-yapilir

2.Adım: Sistem Özellikleri başlatıldıktan sonra, Sistem Koruması sekmesi altındaki Oluştur düğmesini göreceksiniz. Windows 10 yüklü sistemi seçtikten sonra Oluştur düğmesine tıklayın.

windows-10-da-geri-yukleme-noktasi-olusturma-nasil-yapilir-1

Aşağıda yapacaklarınız sistem geri yükleme noktası için gerekli disk alanını belirlemektir. İsterseniz direkt 3.Adımdan devam edebilirsiniz. Eğer Oluştur düğmesi aktif değilse Koruma Ayarları altında Windows 10 yüklü sürücüyü seçin (genellikle “C” olan), Yapılandır‘ı tıklayın, karşınıza çıkan pencereden Sistem korumasını aç seçeneğin seçin (büyük olasılıkla seçili olacaktır), Uygula düğmesine tıklamadan önce kaydırıcıyı hareket ettirerek disk alanı en az% 2 ayırın (varsayılan olarak bu değerde olur).

windows-10-da-geri-yukleme-noktasi-olusturma-nasil-yapilir-2

windows-10-da-geri-yukleme-noktasi-olusturma-nasil-yapilir-3

3. Adım: Sistem Koruması sekmesi altında, Oluştur düğmesini tıklayın, Geri yükleme noktasını belirlemek için bir ad yazın ve Oluştur düğmesine tıklayın.

windows-10-da-geri-yukleme-noktasi-olusturma-nasil-yapilir-1

windows-10-da-geri-yukleme-noktasi-olusturma-nasil-yapilir-5

Kısa süre sonra Geri yükleme noktası oluşturulduktan sonra, Geri Yükleme noktası başarıyla oluşturuldu mesajını göreceksiniz. Artık Sistem Özellikleri iletişim kutusunu kapatabilirsiniz.

windows-10-da-geri-yukleme-noktasi-olusturma-nasil-yapilir-6

Restore Point Creator
Sistem Geri Yükleme Noktası Oluşturma Programı

Windows 10 Sistem Geri Yükleme Noktası Oluşturma Nasıl Yapılır?” İçin Bir Cevap

Windows 10 Sistem Geri Yükleme Noktası Oluşturma Nasıl Yapılır? İçin Yorum Yap