Windows 10 Yıl Dönümü Güncellemesi İle Gelen Yenilikler

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Yıl Dönümü Güncellemesi dünya çapında Windows kullanıcıları için bugün yüklenebilir durumda. Yıl Dönümü Güncellemesi Windows lnk, Cortana, oyun ve daha yeni deneyimler getirecek özellikler ve yenilikleri ile doludur.

Daha hızlı, daha erişilebilir ve daha enerji tasarruflu Microsoft Edge tarayıcısı, gelişmiş güvenlik özellikleri, yeni oyun deneyimleri ve daha fazlası. Windows 10 Yıl Dönümü Güncellemesi (Windows 10 Anniversary Update) önümüzdeki haftalarda ise Windows 10 Cep telefonları için yüklenebilir olacak.

Windows 10 Yıl Dönümü Güncellemesi Nasıl Yüklenir?

Güncelleme ile ilgili aşağıdaki videoyu da izleyebilirsiniz.

Windows 10 Yıl Dönümü Güncellemesi İle Gelen Yenilikler

Windows lnk kaleminizin ucuna Windows gücü getiriyor.

Windows 10 Yıl Dönümü Güncellemesi ilk kez kullanılabilir. Windows lnk hızlı ve kolay bir ekran üzerinde, kroki not almak veya bir çizim yapmanızı sağlar. Akıllı yapışkan notlar uçuş saatleri hatırlatabilir veya Maps’i kullanarak yön veren gibi ortak görevleri hatırlamanıza yardımcı olabilir.

Uygulamalar ve web siteleri için Windows Defender ve Windows Hello ile güvenlik geliştirmeleri

Yıl Dönümü Güncellemesi otomatik olarak PC’nizin bugüne kadar güvenli ve güncel olduğundan emin olmanıza yardımcı olmak için PC’nizin periyodik hızlı taramalar planlamak için bir seçenek içerir. Windows Defender, ücretsiz anti-malware hizmetine yeni geliştirmeler getiriyor.

Artan güç Microsoft Edge ile verimlilik ve uzantıların gelmesi

Yıl Dönümü Güncellemesi bilgisayarınızın pil ömrünü en iyi hale getirmek için Microsoft Edge için daha fazla güç tasarrufu iyileştirmeleri içerir. Ayrıca Yıl Dönümü Güncellemesi Microsoft Edge kullanılabilir Pinterest Pin Düğmesi, Windows Store, Amazon Yardımcısı, AdBlock, Adblock Plus ve LastPass uzantıları ile geliyor. Bu uzantılar daha da fazla göz atma deneyiminizi kişiselleştirmek yardımcı olacaktır. Kısacası artık Egde tarayıcısına uzantı yüklemek mümkün olacak.

Cortana daha üretken olmanıza yardımcı olacak

Cihazınızın kilidini açmadan, soru sormak PC’nizden müzik çalmak ya da bir hatırlatıcı ayarlamak gibi şeyler yapabilirsiniz. Böylece Yıl Dönümü Güncellemesi, Cortana ile kilit ekranın üst kısmında işlemler yapabilmenizi sağlayacak.

Oyuncular, daha fazla oyun keyfi yaşayacak

Daha fazla komutlar, doğal dil ve metin dikte ettirme, Cortana bir kulaklık ya da Kinect kullanma olanağı sağlar. Oyuncular ayrıca bugünden itibaren kullanılabilir yeni Xbox One S Yıl Dönümü Güncelleştirmesinin tadını çıkarabilir.

Windows 10 Yıl Dönümü Güncellemesi İndir

Windows 10 Yıl Dönümü Güncellemesi Nasıl Yüklenir?

Windows 10 Yıl Dönümü Güncellemesi İle Gelen Yenilikler İçin Yorum Yap