Windows 7/8/8.1 de Sağ Tıklama Menüsüne Gizli Seçenekleri Ekleme

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni seçenekler ekleme veya istenmeyen program girişlerini kaldırarak Windows işletim sisteminde bağlam menüsü, sağ tıklama menüsü ile oynamak için bir çok ücretsiz araçlar var. Tüm bu araçların olumsuz yanlarından biri de bir öğe üzerinde sağ tıklayarak Shift tuşunu basılı tutun, sadece görünen gizli seçenekleri olarak içerik menüsüne yeni seçenekler ekleyemezsiniz olmasıdır.

Bağlam menüsünü, sağ tıklama menüsünü karmaşık hale getirmeden içerik menüsüne yeni seçenekler eklemek isteyenler şimdi geliştirilmiş ve Shift tuşuna basıldığı zaman sadece gizli seçenekleri görmeyi sağlayan yeni komutlar eklemek için WinAero tarafından yayınlanan ücretsiz bir aracı kullanabilir.

Context Menu Tuner masaüstü, dosya ve Windows işletim sisteminde klasör bağlam menülerini ayarlama, farklı seçenekler eklemek için tasarlanmış yeni bir araçtır.

Context Menu Tuner

Context Menu Tuner taşınabilir bir program olduğu için herhangi bir yükleme gerektirmez. Context Menu Tuner zip dosyasını indirin. İndirdiğiniz zaman Context Menu Tuner iki klasörü ile karşılaşacaksınız. Sistem tipine bağlı olarak x86 (32 Bit) veya x64 (64 Bit) zip dosyalarını ayıklayın. Ayıkladığınız klasörde bulunan Context Menu Tuner çalıştırılabilir dosya üzerine çift tıklayın.

Sol bölmesinde eklemek istediğiniz bir komut seçin, sağ tarafında masaüstü, dosya veya tüm bağlam menüsünü seçin ve sonra seçili öğeyi eklemek için Add düğmesine tıklayın.

sag tiklama menusu gizli secenek ekleme

Context Menu Tuner programı gizli öğe olarak bir seçenek eklemenizi sağlar. Bu yeni eklenen seçenekleri görmek için bilgisayarı yeniden başlatmanız veya giriş yapmanız gerekmez.

Gizli seçenek için; Bir komutu Gizli yapmak için, program arayüzünde sağ tarafına komutu ekleyin, komut seçin ve sonra Shift tuşuna basıldığında sadece bu ürünü göster (Show this item only if Shift key is pressed) başlıklı seçeneğini işaretleyin.

Programın diğer özelliği, içerik menüsüne dosya türünü özel komutlar ile ekleyebilir olmasıdır. Örneğin, yalnızca JPEG ve PNG dosya türleri için Slayt Gösterisi seçeneğini ekleyebilirsiniz. Bir PNG veya JPEG dosya türüne sağ tıkladığınızda, bağlam menüsünde, sağ tıklama menüsünde Slayt gösterisi seçeneğini gösterir.

Bu programın tek dezavantajı bu bağlam menüsünden mevcut program girdilerini kaldırmaya izin vermemesidir. Bununla birlikte, karmaşık hale getirmeden bağlam menüsünü geliştirmek için mükemmel bir araçtır. Context Menu Tuner Windows XP, Vista, Windows 7, Windows 8 ve en son Windows 8.1 dahil tüm Windows son sürümleri ile uyumludur.

Context Menu Tuner İndir – Download

Sağ tıklama menüsünü özelleştirmek için Context Menu Tuner programını buradan indirin.

Context Menu Tuner İndir
Sağ Tıklama / Bağlam Menüsü Özelleştirme Programı

Windows 7/8/8.1 de Sağ Tıklama Menüsüne Gizli Seçenekleri Ekleme İçin Yorum Yap