Windows 8.1 Başlangıç ​​Programları Devre Dışı Bırakma

Sponsorlu Bağlantılar

Windows ilk başlangıçta çalışmasını istemediğiniz bazı programları durdurmak istersiniz. Başlangıçta çalışan programların çokluğu Windows önyüklemenin çok yavaş olmasına ve başlangıçta bilgisayar performansını etkileyebiliyor.

Windows başlangıç programları durdurma oldukça basittir. Windows’un diğer sürümleriyle gibi Windows 8.1, başlattığınızda veya Windows yüklenmiş programları devre dışı bırakmayı sağlar.

Ama Windows’un önceki sürümlerinin aksine, başlangıç ​​programları kaldırmak için ilgili seçeneği Sistem Yapılandırma yardımcı programı mevcut değil ve Görev Yöneticisine taşındı. Başlangıç programları devre dışı bırakmak için Görev Yöneticisini açmanız gerekiyor.

Windows 8.1 ‘de başlangıç ​​programlarını devre dışı bırakmak için aşağıda verilen talimatları izleyin:

1. Adım: Görev Yöneticisini açın. Windows 8.1 ‘de Görev Yöneticisi açmanın birkaç yolu vardır. Ya Ctrl + Shift + Esc tuşlarına tıklayarak veya Görev Çubuğu üzerinde sağ tıklayabilirsiniz.

2. Adım: Görev Yöneticisini başlatıldıktan sonra, Görev Yöneticisi tüm sekmeler ve seçenekleri görmek için sol alt köşesinde yer alan Daha fazla ayrıntı düğmesine tıklayın.

windows 8 1 gorev yoneticisi

3. Adım: Başlangıç ​​sekmesine geçin.

4. Adım: Burada, Windows ile yüklenmesini önlemek için istediğiniz programı bulun, program adınına sağ tıklayın ve devre dışı bırakmak için devre dışı bırak seçeneğini tıklayın. Alternatif olarak, bir program adı seçin ve sonra da Windows ile başlayan programı durdurmak için programı seçin ve sağ alt köşede bulunan Devre Dışı Bırak düğmesine tıklayabilirsiniz.

Başlangıç ​​hızı düşük etkiye sahip programları devre dışı bırakmak genel önyükleme süreci hızlandırmayabilir. Ancak, Windows ile başlayan gereksiz programları devre dışı bırakmanız gerekebilir.

Eğer başlangıç ​​listesinde bir programın adı konusunda emin değiliz ve devre dışı bırakmadan önce, program adı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, program adını sağ tıklayın ve sonra program hakkında Çevrimiçi ara seçeneği tıklayın.

admin Hakkında

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Sizlere daha açıklayıcı bilgiler vermek için yazılım alanını tercih ettim. Blog yazıları, program, oyun, mobil uygulamalar ile ilgili faydalı bilgiler sunmak istiyorum. Umarım sizler için faydalı olur.

Windows 8.1 Başlangıç ​​Programları Devre Dışı Bırakma İçin Yorum Yap