Windows 8.1’de Başlat Butonu/Düğmesi Nasıl Değiştirilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Microsoft Windows 8.1 güncellemesi ile Başlat düğmesini geri yükledi. Windows 8.1 ‘de Başlat düğmesi Başlangıç ekranı yerine Başlat menüsüne götürür ve yeni Başlat düğmesinde aradığınızı bulamasınızda, yine de büyük ölçüde görev çubuğu ve masaüstü görünümünü artırır.

Diğer özellikleri arasında Başlat düğmesine tıkladığınız zaman, Başlat ekran arka planı olarak mevcut masaüstü arka planı ayarlamanızı sağlayan gelişmiş Başlat ekranı göreceksiniz. Başlat düğmesine sağ tıklayarak hızlı bir şekilde, hazırda bekletme, uyku, kapat, yeniden başlat ve oturumu kapat dahil olmak üzere çeşitli araçlar ve seçeneklere erişim sağlar.

Windows 8.1 Baslat Dugmesi Degistirme

Windows 8.1 Baslat Dugmesi Degistirme 1

Windows 8.1 Başlat düğmesini faydalı bulabilirsiniz ancak Başlat düğmesini değiştirmek isteyebilirsiniz. Varsayılan beyaz Windows logosunu değiştirmek için bu yazımızı hazırladık.

Windows 8.1 Start Button Changer kolayca sistem dosyalarını elle düzenlemek zorunda kalmadan, Başlat düğmesini değiştirmek için tasarlanmış ücretsiz bir araçtır.

Windows 8.1 Başlat Düğmesi Değiştirme

Bu araç ile Başlat düğmesinin değiştirilmesi son derece basittir. Programı indirin ve ardından Windows 8.1 Start Button Changer çalıştırılabilir dosyasını almak için zip dosyasını ayıklayın. Çalıştırılabilir dosyaya çift tıklayın ve yönetici olarak bu aracı çalıştırmak için UAC istemi için Evet ‘i tıklayın.

start button changer

Windows 8.1 SmartScreen, “Windows SmartScreen prevented an unrecognized app from starting. Running this app might put your PC at risk” (Windows SmartScreen başlatılmasını, tanınmayan bir uygulama engelledi. Bilgisayarınız risk altında olabilir) uyarısı alabilirsiniz. More info düğmesini tıklayın ve ardından Windows 8.1 Start Screen Changer programını başlatmak için Run Anyway düğmesine tıklayın.

Programı başlattıktan sonra, Başlat düğmesi olarak kullanmak istediğiniz resim dosyasına göz atmak için Change – Değiştir düğmesini tıklayın ve sonra otomatik olarak Başlat düğmesi olarak ayarlamadan önce resmi yeniden boyutlandırmak için Open – Aç düğmesine tıklayın. Start Button Changer otomatik Başlat düğmesi gibi yeni bir resim uygulamak için Windows Gezginini yeniden başlatır.

Change – Değiştir düğmesine sağ tıklayın, Change Default Image seçeneğini seçerseniz yalnızca varsayılan Başlat düğmesi resmini değiştirir ve fare ile tıkladığınız zaman değişmez. Eğer tıkladığınız zaman Başlat düğmesinin değişmesini istiyorsanız, Change düğmesi üzerinde sağ tıklayın Change Mask Image seçeneğini seçin ardında bir resim seçin.

Windows 8.1 Baslat Dugmesi Degistirme 2

Başlat düğmesi olarak kullanmak istediğiniz resim dosyasını PNG, JPEG veya GIF formatında olması gerektiğini unutmayın. Orjinal Windows 8.1 Başlat düğmesini geri getirmek istiyorsanız Restore düğmesini kullanın.

Genel olarak, Windows 8.1 görev çubuğunu özelleştirmek için harika bir araç. Windows 8.1 Start Button Changer programı Windows 8.1 32-bit/64-bit ile uyumludur.

Windows 8.1 Start Button Changer İndir

Windows 8.1’de Başlat Butonu/Düğmesi Nasıl Değiştirilir?” İçin 2 Cevap

Windows 8.1’de Başlat Butonu/Düğmesi Nasıl Değiştirilir? İçin Yorum Yap