Windows 8.1’de Başlat Düğmesini Kaldırma Programları

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8.1‘de Başlat düğmesi sabit olarak Görev Çubuğunda yerini alıyor. Windows 8’de ise WIN tuşuna basarak Başlangıç Menüsüne geçiş yapılıyordu. Windows 8.1’de sadece fareniz ile Başlat Düğmesine tıklayarak geçiş yapmak kolay olsa da, çoğu masaüstü ve dizüstü bilgisayar kullanıcıları çok nadir Başlat düğmesini kullanır.

Başlat düğmesinin asıl amacı Başlat menüsünü başlatmaktır ancak Windows 8/8.1 Başlat menüsü yok ve Başlat ekranına geçmek için daha iyi yollar var. Görev çubuğundaki alanı daha da artırmak için Başlat düğmesini kaldırmayı düşünebilirsiniz. Diğer bir deyişle, Başlat düğmesini gizleyerek görev çubuğundaki alanı artırabilirsiniz.

Neyse ki, Windows 8.1 de Başlat düğmesini kaldırmak ve görev çubuğundan yer kazanmanıza yardımcı olacak ücretsiz araçlar mevcut. Windows 8.1 görev çubuğundaki Başlat düğmesini kaldırmak veya gizlemek için aşağıdaki iki programdan faydalanabilirsiniz.

windows8-1-baslat-dugmesi-kaldirma

Not: Görev çubuğu üzerinde Başlat düğmesi çoğu kullanıcı için harika görünüyor, biliyoruz. Bu yazımız, bunu sevmeyen ya da kullanmayan kullanıcılar içindir.

Windows’da Başlat Düğmesini Kaldırmak/Gizlemek İçin Programlar

Start Killer: Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1 görev çubuğundan Başlat düğmesini kaldırmak için yardımcı olan ücretsiz bir programdır. Programın kullanımı çok kolaydır. Sadece programı indirin ve çalıştırın. Otomatik olarak Başlat düğmesi kaldırılacaktır. Başlat düğmesini tekrar görmek istiyorsanız sistem tepsisindeki (saatin yanı) simgesine sağ tıklayın ve çıkış yapın.

start-killer-indir-

Start Killer programını hem yüklenebilir sürümü hem de portable sürümü mevcuttur. Aşağıdaki bağlantılardan indirebilirsiniz.

Start Killer İndir – Start Killer Portable İndir

StartIsGone: StartIsGone, WinAero tarafından geliştirilmiştir ve Windows 8.1 yayımlanmasından kısa bir süre sonra geliştirilmiştir. Start Killer gibi, StartIsGone da sadece Windows 8.1 görev çubuğundaki Başlat düğmesini gizlemeyi sağlar. Bu da taşınabilir bir programdır.

StartIsGone İndir

Windows 8.1’de Başlat Düğmesini Kaldırma Programları İçin Yorum Yap