Windows 8/7 İçin Windows 10 Başlat Menüsü Ekleme Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10 Başlat Menüsü Windows 7’de gördüğümüz aynı Başlat Menüsü değil. Windows 8/8.1 ve Windows 7 karışımı şık bir Başlat Menüsü oluşturduklarını söylemek gerekir. İnternete sızan ekran görüntülerine baktığımız zaman, sol tarafa eski Başlat Menüsü ve sağ tarafa geleneksel bir görünüm ekleyerek veya uygulama karolarını kaldırarak özelleştirilebilir bir arayüz sunuyor.

Windows 7, Windows 8 veya Windows 8.1 kullanıyorsanız ve Windows 10 Başlat Menüsünü görmek için sabırsızlanıyorsanız, almak için yardımcı olacak programı sunmaktan mutluluk duyuyoruz. ViStart programı Windows 10’dan önceki sürümlere Windows 10 Başlat Menüsünü getiren ücretsiz bir uygulamadır.

windows-7-8-icin-windows-10-baslat-menusu

ViStart Windows Başlat Menüsünü özelleştirmek için yardımcı olan ücretsiz bir uygulamadır. PeterRollar, DeviantArt galerisinde Windows 7 ve Windows 8 kullanıcıları için Windows 10 Başlangıç Ekranı teması yayımladı. Aşağıdaki videodan da, Windows 10 Başlat Menüsünü görebilirsiniz.

 
Bu yazımızda Windows 7, Windows 8 ve Windows 8.1 sistemlere Windows 10 Başlat Menüsü nasıl eklenir, onu göreceksiniz.

Windows 7/8/8.1’e Windows 10 Başlat Menüsü Ekleme

1. Adım: Yüklü değilse, ViStart programı aşağıdaki bağlantıdan indirin. Bu Windows için ücretsiz bir Başlat menüsü programıdır.

ViStart İndir
Windows Başlat Menüsü Ekleme ve Özelleştirme Programı

2. Adım: Reklam yazılımları kurmadan ViStart kurulumunu tamamlamak için ekrandaki talimatları izleyin. Kurulum sırasında önemsiz yazılımların yüklenmesine dikkat edin. İşaretlerini kaldırarak yüklenmesini engelleyin ve programın kurulumunu tamamlayın.

3. Adım: ViStart yükledikten sonra, DeviantArt sayfasını ziyaret edin Windows 10 Başlat Menüsü temasını indirin.

4. Adım: ViStart, Skins klasörüne indirilen RAR dosya içeriğini ayıklayın (İndireceğiniz RAR arşiv dosyasından, tema dosyasını çıkarın ve ViStart programına ait Skins klasörüne atın).

5. Adım: Start (Başlat) üzerine sağ tıklayın ve sonra Options’dan (Seçenekler) ViStart Control Panel (ViStart Denetim Masası) açın.

6.Adım: Sol bölmedeki Style (Stil) seçeneğine tıklayın. Sağ tarafta, “Which start menu would you like” (Hangi başlat menüsünü seçmek istiyorsunuz) altında, 4. adımda indirdiğiniz Windows 10 Başlat Menüsünü seçerek yükleme düğmesine basın.

Evet yapacaklarınız bu kadar. Umarım yazımız sizler için faydalı olmuştur. Eğer bu konuda sıkıntı yaşıyorsanız yorum yazın. En kısa zamanda sorununuzu çözmeye çalışalım.

Windows 8/7 İçin Windows 10 Başlat Menüsü Ekleme Nasıl Yapılır?” İçin 2 Cevap

  1. Very efficiently written information. It will be beneficial to everyone who employess it, including myself. Keep up the good work for sure i will check out more posts. dbdkfdddeggddgeg

Windows 8/7 İçin Windows 10 Başlat Menüsü Ekleme Nasıl Yapılır? İçin Yorum Yap