Windows 8 / 7 Ücretsiz Sanal Masaüstü Oluşturma Programları

Sponsorlu Bağlantılar

Sanal masaüstü yöneticisi bir bilgisayarda iş yükünü düzenlemek ve dağıtmak için kullanıcılara yardımcı olan bir araçtır. Bu programlar, kullanıcıların, bir bilgisayarın sanal alanı yönetmek için izin verir. Masaüstü yığılmalarını önlemek ve düzenlemek için Sanal Masaüstü Altyapısı/Virtual Desktop Infrastructure (VDI) gibi davranır. Bu sanal masaüstü yazılımları ekranının görüntüleme alanının fiziksel sınırını genişletmek için tasarlanmıştır.

Sanal Masaüstü Yöneticileri veya VDM yazılımlarında iki yol vardır. Fiziksel cihaz ve değiştirilebilir sanal masaüstü boyutunu aşan tek bir sanal ekran oluşturmak, SVD kullanıcı sanal görüntünün ve tek sanal masaüstü konsolunda çalışan sanal kopyasını oluşturmak.

Windows İçin Ücretsiz Sanal Masaüstü Oluşturma Programları

Windows işletim sisteminde mevcut tek masaüstü vardır. Gelecek Windows 9 işletim sisteminde yerleşik bir sanal masaüstü yöneticisi aracı olmasını bekliyoruz. Bu yazımızda sanal masaüstü yönetici programları ile ilgili bir kaç örnek vermek istedik. Aşağıdaki programlar alanlarında en iyi ve gelişmiş özelliklere sahip yazılımlardır. Yazımızı okumaya devam edin.

Sysinternals Desktops

Desktops, Sysinternals tarafından geliştirilen ve 4 sanal masaüstü oluşturmaya izin verene ücretsiz bir programdır. 4 sanal masaüstü konsolu üzerinde yığılmayı dağıtmak için kullanıcıya yardımcı olur. Program her sanal ekran için Windows masaüstü nesnesi oluşturur.

desktops-indir-1-

 

Desktops sanal masaüstü ekranları arasında taşımaya izin vermiyor. Ama aşağıdaki uygulamalarda bu özellikler mevcuttur.

Desktops indir – Desktops indir (üretici) – Direkt indir

 

Dexpot

Dexpot 20 sanal masaüstü ekranı oluşturmanıza olanak veren ücretsiz sanal masaüstü yöneticisidir. Her sanal ekran için ekran çözünürlüğü, duvar kağıdı, klavye kısayolları, navigasyon işlevsellik vs gibi özelleştirme seçenekleri sunuyor. Uygulamanın kullanıcı arayüzü oldukça temiz, derli toplu ve ayarlamalar yapması çok kolaydır.

dexpot-indir-

Dexpot eklentiler yardımıyla sanal masaüstü paylaşma, 3D geçiş efekti, şık duvar kağıdı özelleştirme, fare etkinliği, masaüstü slayt gösterisi gibi gelişmiş özellikler sunuyor.

Dexpot indir – Dexpot indir (üretici) – Direkt indir

 

VirtuaWin

Bu da bir diğer sanal masaüstü yöneticisi uygulamasıdır. VirtuaWin 9 sanal masaüstü çalışma alanı oluşturmanıza olanak sağlar. Windows bilgisayar için kullanılabilir başka bir ücretsiz ama güçlü bir araçtır. Çalışma alanlarını yönetme de kolaylık sağlar. Her sanal ekranı kolayca açık ya da kapalı yapabilirsiniz. Bir sanal ekrandan diğerine taşıma yapmayı sağlayan son derece özelleştirilebilir güzel bir programdır.

VirtuaWin-

VirtuaWin eklentiler sayesinde işlevselliğini artırabilirsiniz. VirtuaWin birden çok bilgisayar üzerinde kullanılabilen taşınabilir versiyonu mevcuttur.

VirtuaWin indir

Windows 8 / 7 Ücretsiz Sanal Masaüstü Oluşturma Programları İçin Yorum Yap