Windows 8 Başlangıç Ekranı Uygulama Simgelerini Değiştirme, Yeniden Adlandırma

Sponsorlu Bağlantılar

Windows 8 PC açılışta her zaman Başlangıç Ekranını göreceksiniz. Windows 8 işletim sisteminde böyle bir sabitlik olduğundan, tercihlerinize göre biraz kişiselleştirmek isteyebilirsiniz. Başlangıç ekranına sabitlediğiniz uygulamaları yeniden adlandırma veya uygulamaların simgelerini değiştirmek isteyebilirsiniz. Windows 8 direkt olarak böyle bir özelleştirmeye izin vermiyor. Peki bu özelleştirmeyi nasıl yapabiliriz?

Başlangıç ekranına sabitlenen programlar için kısayolların bulunduğu Programlar klasörünü kullanarak simge özelleştirme içerir. Bu yöntem tutturulmuş masaüstü uygulama simgeleri değil, varsayılan olarak Windows ile birlikte olan Modern UI uygulamaları veya Windows Mağazadan yüklediğiniz için geçerlidir.

Başlangıç ​​Ekranına gidin yeniden adlandırmak ya da özelleştirmek istediğiniz uygulama simgesi üzerine sağ tıklayın. Daha sonra, altındaki uygulama çubuğunda görünen ‘Dosya konumunu aç‘ düğmesine basın.

windows 8 baslangic simge degistirme

Eğer program ismini yeniden adlandırmak istiyorsanız, gideceğini konumda kısayolu yeniden adlandırmanız gerekir.

Daha önce de belirtildiği gibi, aynı zamanda karo simgelerini değiştirebilirsiniz.

windows 8 program kisayolu

Bunu yapmak için, sadece aşağıdaki ekran görüntüsünde gösterildiği kısayol simgesini sağ tıklayın, Özellikler penceresinde Kısayol sekmesinde ve Simge Değiştir düğmesine sağ tıklayın. İstediğiniz simgeyi seçtikten sonra, yaptığınız değişiklikleri uygulamak için ‘Uygula‘ düğmesine tıklayın.

windows 8 program simgesi degistirme

Eğer Windows bilgisayarınızda program ait farklı simgeler varsa bu simgeler arasından istediğiniz ikonu seçerek değiştirebilirsiniz. Unutmayın varsayılan olarak simgeler Windows tarafından sağlanıyor. O nedenle çoğu özel programlar için farklı ikon bulamayabilirsiniz.

Windows 8 Başlangıç Ekranı Uygulama Simgelerini Değiştirme, Yeniden Adlandırma İçin Yorum Yap