Windows Bilgisayarda WiFi Hotspot Oluşturma Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Akıllı telefonlarda WiFi bağlantısını paylaşmak çok kolaydır. Akıllı telefonlardan “WiFi hotspot” veri paylaşma bağlantısına dokunarak bu işi yapmak mümkündür. Bir bilgisayarı WiFi hotspot olarak kullanmak ise başka bir hikayedir. Akıllı telefonlarda olduğu gibi kolay değildir. WiFi bağlantılı bir bilgisayarı veya laptopu kablosuz modeme dönüştürmek, yani bilgisayarda WiFi hotspot oluşturmak için basit ve hızlı bir yol arıyorsanız Hosted Network Starter bir seçenektir. Herhangi bir harcamadan kolayca bilgisayarda WiFi  hotspot oluşturmak için yardımcı olacak ücretsiz bir Windows uygulamasıdır.

Hosted Network Starter ile Bilgisayarda WiFi Hospot Oluşturma

Hosted Network Starter programını indirin ve çalıştırın. Taşınabilir bir program olduğu için yükleme yapmaz ve doğrudan çalışır. Hosted Network Starter programı ve Hosted Network Options penceresi açılır. Hosted Network Options penceresinde “WiFi hotspot oluşturma”nızı sağlayacak bilgileri gireceğiz.

Network Name kısmına ağ adını, Network Key kısmına ağ şifresini girin. Persistent Key seçeneğine işaretlerseniz programı tekrar açtığınızda şifrenizi hatırlayacaktır. Start düğmesine tıklayarak WiFi hotspot bağlantısını başlatabilirsiniz.

windows-bilgisayarda-wifi-hotspot-olusturma-nasil-yapilir

Hosted Network Options farklı bağlantılar yolunu seçmek için izin verir. Ethernet portu üzerinden, bilgisayarın kablosuz ağ adaptörü aracılığıyla veya Bluetooth bağlantısı üzerinden hotspot oluşturabilirsiniz. Share the Internet and the network from the following connection kısmından bağlantı sağlayacak bağlantı noktanızı seçebilirsiniz.

Hosted Network Options Windows bilgisayarda WiFi hotspot oluşturmak için basit bir yoldur. Programı Windows 10 bilgisayarda test ettik ve başarılı bir sonuç elde ettik. HostedNetworkStarter arayüzünde bağlantının sağlandığını veya hata verdiğini görebilirsiniz. Hosted Network Options ekranını tekrar açmak için programı yeniden başlatabilir veya File > Start Hosted Network (F7 kısayol tuşu) seçeneğine tıklayarak açabilirsiniz.

HostedNetworkStarter İndir

Ayrıca diğer bir WiFi hotspot oluşturma programı olan mHotspot ile ilgili mHotspot Kullanımı: Bilgisayarda WiFi HotSpot Nasıl Oluşturulur? blog yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Windows Bilgisayarda WiFi Hotspot Oluşturma Nasıl Yapılır? İçin Yorum Yap