Windows İçin Photo Story 3

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Fotoğraflardan slayt yapma ve video öyküleri oluşturma programı

Windows İçin Photo Story 3 (Microsoft Photo Story) fotoğraflardan slayt yapmak ve video öyküleri oluşturmak için tasarlanmış ücretsiz ve Türkçe programdır. Resimlere dolaştırma ve yakınlaştırma efektleri ekleyerek etkileyici video öyküleri oluşturmanıza yardımcı olur. Resimleriniz için anlatım kaydetmek ve öykünüze başlıklarla arka plan müziği eklemek için Photo Story’yi kullanın. Ayrıca öykülerinizi çok çeşitli yollarla paylaşabilirsiniz.

Windows için Microsoft Photo Story 3, resimlerinizden aile ve arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz heyecan verici video öyküler oluşturmanıza yardımcı olur. Örneğin, bir aile tatilinde çekilen resimlerden oluşan veya yeni doğan bebeğinizin resimlerini ve seslerini içeren bir video öykü oluşturabilirsiniz.

Windows İçin Photo Story 3 biraz eskileri hatırlatıyor. Windows 10 üzerinde denediğimiz uygulama XP arayüz içermektedir. Birkaç basit adımda, resimlerinizi alabilir ve düzenleyebilirsiniz ve bu resimlere başlık, arka plan müziği ekleyebilir, anlatım kaydı yapabilir ve öykünüzü, oynatma yöntemi için en iyi kalite ayarlarını (profil) kullanarak kaydedebilirsiniz.

Öykünüzü kaydetmek için kullandığınız profile bağlı olarak, aileniz ve arkadaşlarınız daha sonra öykünüzü görüntülemek için Windows Media Video (WMV) dosyalarını oynatan herhangi bir programı (örneğin Windows Media Player 7 veya üst sürümü) kullanabilir.

Windows için Photo Story 3’e Hoş Geldiniz sayfasında, aşağıdaki seçeneklerden birini seçin.

  • Yeni bir öyküye başla seçeneği ile yeni bir video öykü oluşturmak ve kaydetmek ilerlemeniz gereken adımdır.
  • Projeyi düzenle ile oluşturmak üzere olduğunuz öykü üzerinde düzenlemeler yapmanızı sağlar.
  • Öyküyü oynat seçeneği ile daha önceden hazırladığınız ve kaydettiğiniz öyküleri oynatabilirsiniz.

Slayt yapmak istediğiniz fotoğrafları ekledikten sonra fil şeridinde sıralanacaktır. Fotoğrafların sıralamasını değiştirebilir, renk düzeylerini düzeltme, kırmızı göz düzeltme, döndürme, kırpma ve efekt ekleme yapabilirsiniz. Bir adım ileri yaptıktan sonra efekt seçimi ve seçili resimlere başlık ekleme yapın. Daha sonra resim hareketleri özelleştirme ve geçişleri seçme işlemlerini yapacaksınız. Resmin ne kadar süre ekranda kalacağını ayarlayabilirsiniz. Yaptığınız değişikleri anında görmek için önizleme yapma imkanı sunar. Bundan sonraki adımda müzik seçimi yapacaksınız. Arka plan müziği eklemek istediğiniz müzikleri Müzik seç kısmından ekleyin. Müzik oluştur kısmından da anında müzik yapabilirsiniz. Daha sonraki adımda öyküyü kaydetme seçeneklerini göreceksiniz. Ayrıca slaytı hangi boyutta kaydedeceğinizi seçebilirsiniz. Büyük ekranlar için yüksek çözünürlük, küçük ekranlar için düşük çözünürlük seçeneklerinden birini seçebilirsiniz.

Microsoft Photo Story 3 uygulaması daha önceden sadece XP sistemlerde çalışmaktaydı. Şimdi Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista, XP sistemleri ile uyumludur.

Windows İçin Photo Story 3 İçin Yorum Yap