Windows İçin Ücretsiz 3 DMG Dosyası Açma Programları

Sponsorlu Bağlantılar

Windows işletim sistemi sürümlerinin hiçbiri DMG biçimini açma ve DMG dosyalardan ayıklama desteği yoktur. Büyük olasılıkla bildiğiniz gibi, DMG dosya bir OS X disk imaj dosyası ve Mac OS X işletim sisteminde desteklenir. Windows işletim sistemi çalıştıran bir bilgisayarda bir DMG dosyası açmak için üçüncü parti programlardan yardım almak gerekiyor.

Çoğunlukla Mac uygulamaları yüklemek için DMG dosyaları kullanılır. Diğer bir deyişle, Mac OS X bilgisayara uygulamaları yüklemek için DMG uzantısı kullanılır. DMG formatındaki dosyaları yüklemek için dosya üzerine çift tıklayarak kolayca MAC bilgisayara yükleyebilirsiniz.

Windows bilgisayarda bir DMG dosyasını açmak ya ayıklamak için kullanışlı seçenekler vardır ve Windows ortamında DMG dosyaları ile uğraşmak ve kolayca bu dosyaları açmak için ücretsiz programlar mevcuttur.

Windows Bilgisayarda DMG Dosyasını Açmak İçin Ücretsiz Programlar

Windows bilgisayarda .DMG dosyalarını açmak için yardımcı olacak ücretsiz 3 programı paylaşmak istiyorum. Umarım bu programlar sizin içinde faydalı olur.

DMG Extractor

DMG Extractor, Windows bilgisayarlarda :DMG dosyasını açmak, ayıklamak için kullanabileceğiniz en iyi ücretsiz programlardan biridir. DMG dosyalarını dönüştürmeye gerek kalmadan kolayca açmanızı sağlar.

DMG-Extractor-dmg dosyasi-acma-programi

Raw, Bzip2, Zlib ve Zero block tipi DMG dosyalarını destekler. Programın tek dez avantajı 4GB’dan daha büyük dosya boyutlarını açmayı desteklemiyor. Bununda büyük bir eksiklik olduğunu düşünmüyorum.

DMG Extractor kullanımı çok basittir. DMG dosyasını açmak için menü kısmından dosyalara göz atın ve açmak istediğiniz DMG dosyasını seçin. Yapacaklarınız bu kadar. Arşivlenmiş DMG içindeki dosyalara göz atabilir ve bilgisayara kaydedebilirsiniz.

DMG Extractor İndir
Ücretsiz DMG Dosya Açma Programı

HFSExplorer

HFSExplorer, Windows bilgisayarda DMG dosyasını açmak ve ayıklamak için kullanabileceğiniz bir diğer ücretsiz programdır. DMG dosyaları Mac OS X sistemler için oluşturulmuş disk imaj dosyalarıdır. Bu disk imaj dosyaları herhangi bir dönüşüm yapmadan kolayca Windows bilgisayarda açmak için bu programı kullanabilirsiniz.

hfsexplorer-indir

HFSExplorer DMG dosyalarını açmada herhangi bir boyut sınırlandırması yoktur. Bu açıdan DMG Extractor programına göre iyidir. Ama en kötü tarafı ise tüm DMG dosya tipini açmayı desteklemiyor.

Ayrıca HFSExplorer programı kullanabilmeniz için bilgisayarda Java Runtime Environment yüklü olması gerekiyor.

HFSExplorer İndir
Ücretsiz DMG Dosya Açma ve Ayıklama Programı

7-Zip

7-Zip dosya sıkıştırma ve arşivleme için kullanılan ücretsiz bir araçtır. 7z, Zip, RAR ve biçimlerine ek olarak, DMG biçimini de destekler. Ancak, 7-Zip sadece DMG dosya açmayı destekler.

7-Zip-dmg-dosyasi-acma-programi-

7-Zip ile DMG dosyaları üzerinde işlemler yapamazsınız. Sadece arşivlenmiş DMG dosyaları ayıklamak için kullanabilirsiniz. Bu durumu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

7-Zip (32 Bit) İndir
Dosya Sıkıştırma/Arşivleme Programı
7-Zip (64 Bit) İndir
Dosya Sıkıştırma/Arşivleme Programı

Windows İçin Ücretsiz 3 DMG Dosyası Açma Programları İçin Yorum Yap