Firefox veya Chrome’u kullanarak bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

Instagram bugün 400 milyondan fazla günlük aktif kullanıcısı olan sosyal ağ platformu. Başlangıçta yalnızca bir iOS uygulaması olarak başlatılan mobil uygulama, yalnızca 30 milyon günlük aktif iOS kullanıcısına sahipti. Facebook, 2012 yılında Instagram’ı satın aldı ve bir yıl içinde 100 milyon aylık aktif kullanıcıya ulaştı. Facebook edinimi, yeni özellikleri ve Android desteği, Instagram’ın sadece 4 yılda 100 milyon ila 400 milyon günlük aktif kullanıcıya sıçramasını sağladı.

Instagram çok basit bir düzen ve diğer sosyal ağ platformlarından daha popüler hale getiren kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir. Mobil cihazlara yönelik uygulama, kullanıcıların cazip filtreler ve efektlerle resim veya video yüklemelerini sağlar. Son güncelleme, Instagram hikayelerini ve bir albümde 10 fotoğraf yükleyebilme yeteneğini içeren daha ilginç bazı özellikler getirdi.

PC tarayıcısını kullanarak fotoğrafları Instagram’da paylaşın

Instagram, yalnızca mobil cihazlara yönelik bir uygulamadır ve kullanıcılar şimdi en sevdikleri uygulamayı Windows masaüstü bilgisayarda kullanmanın bazı yollarını arıyor ve böylece bilgisayarlarında çalışırken kullanabiliyorlar. Windows’un yanı sıra Mac için de mevcut olan bir Instagram web sürümü varken, zaman çizelgesini kontrol etmenize, arkadaşlarınızın resimlerini görmesine, onları beğenmenize ve bir yorum bırakmanıza izin verir. Instagram’ın web sürümünü kullanarak bir filtre ekleyerek resmi yükleyemezsiniz, ancak bir geçici çözüm olması gerekiyor mu? Bu yazıda, Windows PC’de Firefox veya Chrome tarayıcı kullanarak Instagram’da fotoğraf paylaşmanıza yardımcı olan basit bir numarayı öğreneceğiz.

Windows PC’nizi kullanarak Instagram’da fotoğraf paylaşmak için önce kullanıcı aracısını değiştirmeniz ve bunun için tarayıcınız için User Agent Switcher (Kullanıcı Aracısı Değiştiricisini) indirmeniz gerekir. Şu an için bu araç yalnızca Google Chrome ve Mozilla Firefox için kullanılabilir.

Windows PC’de Chrome’u kullanarak fotoğrafları Instagram’da paylaşın

Chrome kullanıcısıysanız, Google Chrome için User Agent Switcher‘ı indirin. Basit bir uzantıdır ve web tarayıcınızda indirip yüklenmesi yalnızca birkaç saniye alır.

Instagram’ın web sürümünü açın, yani www.instagram.com ve profilinize gidin. Uzantıyı tıklayın ve Akıllı telefon işletim sisteminize göre Kullanıcı Aracısı’nı seçin.

Artık Windows PC’nizde Chrome’u kullanarak Instagram’da bir resim gönderebilirsiniz. Kamera simgesini tıklayın ve göndermek istediğiniz resmi yükleyin.

Ne yazık ki, yalnızca yüklemeden önce resmi kırpmanıza veya döndürmenize izin verir. Mükemmel görüntüye sahipseniz veya Instagram’a göndermeden önce PC’nizdeki diğer fotoğraf düzenleme programlarını kullanarak Photoshop’tan düzenleyeyebilirsiniz.

Gerekirse kırpın veya döndürün ve sağ üst köşedeki İleri düğmesine tıklayın, tamamlayın.

Chrome tarayıcısı için User Switcher Agent uzantısını buradan yükleyin.

Windows PC’de Firefox kullanarak fotoğrafları Instagram’da paylaşın

Bir Firefox kullanıcısıysanız, Firefox için User Switcher Agent buradan indirin. Google Chrome’da olduğu gibi çalışır.

Resimleriniz için Instagram filtrelere bağımlıysanız, bu özellik ne yazık ki sizin için işe yaramayacaktır, ancak bir dijital sanatçı veya ham fotoğrafların herhangi bir filtre kullanılmaksızın postalanmasını isteyen bir fotoğrafçı iseniz, bu sadece bunun için en uygun hiledir. Profesyonel dijital kameraları kullanarak resimleri tıklamak ve hafıza kartlarında bu resimleri elde etmek isteyen kullanıcılar için de çok yararlıdır.

Instagram İndir (Android)
Android İçin Instagram Uygulaması
Instagram İndir (iPhone, iPad)
iPhone, iPad İçin Instagram Uygulaması
Instagram (Windows Phone)
Windows Phone için Instagram uygulaması
admin Hakkında

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Sizlere daha açıklayıcı bilgiler vermek için yazılım alanını tercih ettim. Blog yazıları, program, oyun, mobil uygulamalar ile ilgili faydalı bilgiler sunmak istiyorum. Umarım sizler için faydalı olur.

Firefox veya Chrome’u kullanarak bilgisayardan Instagram’a fotoğraf yükleme İçin Yorum Yap