Windows Phone için İpuçları ve Püf Noktalar

Sponsorlu Bağlantılar

Bu konumuz da Windows Phone kullanıcıları için bu işletim sistemine sahip telefonlarınız için ipuçları ve önemli sayılacak püf noktaları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Windows Phone‘ununuz dan daha fazla verim almak için ve daha eğlenceli hale getirmek için aşağıdaki ipuçlarını ve püf noktalarını deneyin. İpuçları ve püf noktaları hakkında bilgi vermeden önce bir takım önemli hususları aktaralım.

Aktaracağımız bilgiler Windows Phone 8.1‘e sahip kullanıcılara yöneliktir. Eğer telefonunuzda Windows Phone 8 kullanılıyorsa, bazı seçeneklerle simgeler biraz farklı görünebilir ve bazı özellikler kullanılamayabilir. Hangi yazılım sürümünü kullandığınızı denetleyin ve bir güncelleme sağlanıp sağlanmadığını öğrenin. Şunu da bilmeniz gerekir ki uygulama ve özellikler den bazıları 1 GB’den daha düşük RAM’i olan telefonlarda çalışmaz. Telefonunuzun ne kadar hafızası olduğunu öğrenin.

iPuçları ve Püf Noktaları

Telefonunuz da bulunan uygulamaları görmek için çekin:

Telefonunuz da yer alan uygulama listenizi görmek için Başlangıç ekranından çekin. Tüm alfabeyi görmek için herhangi bir harfe, bir harfin olduğu yere atlamak için o harfe dokunun veya doğrudan belirli bir uygulamaya gitmek için Ara’ya Ara simgesi dokunun.

Ekran döndürme kilidini kullanarak daha rahat edin:

Telefonunuzun ekran döndürme kilidini kullanarak kanepede, yatakta veya ağaçta baş aşağı sarkarak okumanız mümkün. Bu özelliği açmak için, Uygulama listesinde Ayarlar Ayarlar simgesi > Ekran döndürme’ye gidin.

windows phone

Uygulama ve fotoğraflarınızı yedekleyin:

Uygulama listenizi, ayarlarınızı, kısa mesajlarınızı ve fotoğraflarınızı buluta kaydederek yedekleyebilirsiniz. Bu özelliği açmak için, Uygulama listesinde Ayarlar Ayarlar simgesi > Yedekleme’ye gidin.

Bildirimlerinizi ve hızlı işlemlerinizi rahatça denetleyin:

Basit bir şekilde telefonunuza gelen bildirimleri ve hızlı işlemlerinizi denetleyebilirsiniz. Ekranın üst kısmından aşağı doğru çekerek hızlı işlem merkezini açın. Bildirime dokunarak ilgili uygulamayı (örneğin, e-posta) açın veya bildirimi kapatmak için çekin. Kullanmak için bir hızlı işleme (döndürme kilidi veya parlaklık gibi) dokunun.

Telefonunuzun veri kullanımını yönetin:

İsterseniz telefonunuzun veri kullanımını yönetebilirsiniz. Bunu yapmak için uygulama listesinde yer alan Data Sense’e Data Sense simgesi gidin. Ayrıca, telefonunuzun açık Wi-Fi etkin noktalarına otomatik olarak bağlanmasını sağlamak için Wi-Fi Sense’i kullanabilirsiniz. Başlamak için Ayarlar Ayarlar simgesi > Wi-Fi > Wi-Fi Sense’e dokunmanız yeterlidir. (Tüm cep telefonu operatörleri Data Sense’i sunmaz.)

Windows Phone için İpuçları ve Püf Noktalar İçin Yorum Yap