WinMoji

Sponsorlu Bağlantılar
1.2.2
Sponsorlu Bağlantılar

Windows 10/8/7 bilgisayarınızdaki emojilere erişim sağlayın ve kullanın

5/5, Toplam: 1 kişi

WinMoji, işletim sisteminin mevcut emojilerine doğrudan erişim sağlayan Microsoft Windows için ücretsiz bir programdır.

Windows’un tüm yeni sürümleri Emoji desteğiyle birlikte gönderilir, ancak mevcut olan bu emojilere erişim her zamanki gibi kolay olmayabiliyor. Windows 10 kullanıcıları mevcut tüm emojilerini görüntülemek ve yazdırmak için cihazlarındaki dokunmatik klavyeyi açabilirken, Windows 7 kullanıcılarının bu lüksü yoktur.

Bir masaüstü bilgisayarı kullanılıyorsa dokunmatik klavye varsayılan olarak Windows 10 görev çubuğunda görüntülenmez. Bununla birlikte, görev çubuğuna sağ tıklayıp, “Dokunmatik klavye düğmesini göster” seçeneğini belirleyerek etkinleştirebilirsiniz.

Bilgisayarınızdaki emojilere erişim sağlayın ve kullanın

WinMoji, programının iki temel işlevi vardır. Girişte bir emojiyi tıkladığınızda, otomatik olarak Windows Pano’ya kopyalanır. Emojiyi daha sonra o anda açık olan başka herhangi bir uygulamaya yapıştırabilirsiniz. Bu, işletim sisteminde çalışan e-posta ve mesajlaşma programları, oyun istemcileri, tarayıcıları ve metin girişini destekleyen hemen hemen tüm programları içerir.

Sunduğu ikinci özellik aramadır. Açıklayıcı bir terim girin, örneğin kalp, kovboy veya tek boynuzlu at. Klavye, “emoji” aramalarını desteklemediğinden programın yerleşik Windows dokunmatik klavyesine göre ana avantajı budur. Bir dezavantaj, doğrudan aktif pencereye eklemek için bir tuşa dokunamamanızdır. Programı kullanırsanız, emojilerden birini kullanmak için daima Panoya girmeniz gerekecektir.

WinMoji hem programın indirme boyutuna hem de bellek kullanımına gelince oldukça ağır olan basit bir programdır. Emoji kullanmaktan hoşlanan Windows kullanıcıları, özellikle de cihazlarında dokunmatik klavyeyi kullanmak istemeyen veya kullanamazlarsa programı faydalı bulabilirler.

admin Hakkında

Kocaeli Üniversitesi Elektronik Öğretmenliği bölümü mezunuyum. Sizlere daha açıklayıcı bilgiler vermek için yazılım alanını tercih ettim. Blog yazıları, program, oyun, mobil uygulamalar ile ilgili faydalı bilgiler sunmak istiyorum. Umarım sizler için faydalı olur.

WinMoji İçin Yorum Yap