WinToHDD İle CD-DVD-USB Disk Olmadan Windows Yükleme ve Klonlama

Sponsorlu Bağlantılar

Windows yüklemek zaman zaman büyük sorunlar verebilir, sistem geri yükleme kullanarak bilgisayarı geri yüklemeniz gerekebilir veya Sıfırlama veya Yenileme seçeneklerini kullanabilirsiniz. Bazen, önyüklenebilir DVD veya USB gerekebilir. Bu medya ortamları olmadan, Windows yüklemek veya yeniden kurmak mümkün olmaz.

Ama WintoHDD adlı ücretsiz yazılım ile CD veya USB sürücüsü olmadan Windows’u yüklemek mümkündür. Bu ücretsiz program, CD veya USB sürücüsü olmadan Windows’u yüklemek veya yeniden kurmak için yardımcı olacaktır. Kendi Windows ISO imaj dosyanız varsa, kesinlikle yükleyebilirsiniz anlamına gelir. Önyüklenebilir kalem sürücü oluşturmak için Windows için herhangi bir önyüklenebilir USB veya CD / DVD yazıcı gerekmez.

CD veya USB Sürücü olmadan Windows’u Yeniden Yüklemek

Belirtildiği gibi, WinToHDD yazılımı CD veya USB sürücüsü olmadan Windows yüklemek için yardımcı olabilir. Bunun dışında, Windows’u yeniden yükleyebilir veya tüm sistemi klonlayabilirsiniz.

Windows PC’de WinToHDD programını açın. Aşağıdaki gibi pencere açılacaktır:

wintohdd-ile-cd-dvd-usb-disk-olmadan-windows-yukleme-ve-klonlama

Reinstall Windows seçeneğini seçin. Şimdi, ISO imaj dosyasını seçin.

wintohdd-ile-cd-dvd-usb-disk-olmadan-windows-yukleme-ve-klonlama-1

Aynı ISO dosyasını seçtiğinizden emin olun.

Burada, mimari veya Windows bit (x64 veya x86) bulabilirsiniz.

Eğer varsa bir sürümünü seçin ve Next butonuna basın. Bir sonraki pencere bu seçenekleri içerecektir,

wintohdd-ile-cd-dvd-usb-disk-olmadan-windows-yukleme-ve-klonlama-2

Yine Next düğmesine tıklayın. Şimdi, bir WinPE imaj oluşturmak zorunda. Yes düğmesine tıklayın ve birkaç dakika arkanıza yaslanın. Program ilgili WinPE imajı oluşturacaktır.

wintohdd-ile-cd-dvd-usb-disk-olmadan-windows-yukleme-ve-klonlama-3

Bunun ardından, bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekir. Sadece bilgisayarınızı yeniden başlatmak için açılır menüde Yes düğmesine basın.

Bu kadar! Şimdi, makine buna göre Windows’u yeniden yükler.

CD / DVD veya USB sürücüsü olmayan Windows yüklemek

CD veya USB olmadan bu yazılımı kullanarak Windows’u yeniden yüklemeyi gördük. Aynı yazılımı kullanarak yükleme yapmak mümkündür, ama farklı bir bölüm olmalıdır. Bir bölümden sisteminize çift ön yükleme yapabilirsiniz. Bu aracın tek dezavantajı budur. Bu nedenle, yeni Windows kurulumu için yeni bir bölüm oluşturmak ve bu adımları uygulamak gerekir.

Bu sefer, bu üç seçenek arasından New Installation seçeneğini seçin. Bundan sonra, ISO imaj dosyasını seçin. Ardından, Next butonuna tıklayın ve Windows’u yüklemek istediğiniz bölümü seçin.

Biraz zaman sonra araç her şeyi kuracaktır. Sistem yeniden başladığında, BIOS ayarlarına gidin ve varsayılan önyükleme kaynağı olarak Hard Disk seçin.

WintoHDD kullanarak Windows’u klonlama

Bazen, bir sürücüden başka bir sürücüye sistemi taşımak gerekir. Sistemi klonlamak için bu araç size çok yardımcı olacaktır.

System Clone seçeneğini seçin ve ardından Next düğmesine tıklayın. Şimdi, sisteminizi klonlamak istediğiniz bölümü seçin. Sonra program kendi görevini yürütecektir. Bu biraz zaman alacaktır.

WinToHDD İndir

WintoHDD ücretsiz programını aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz. Windows 10, 8.1, 8, 7 (32bit-64bit) sistemleri ile uyumludur.

WinToHDD İle CD-DVD-USB Disk Olmadan Windows Yükleme ve Klonlama İçin Yorum Yap