Wise Folder Hider

Sponsorlu Bağlantılar
4.17
Sponsorlu Bağlantılar

Dosya / Klasör Gizleme ve Şifreleme Programı

Wise Folder Hider Free ücretsiz programı Windows platformda dosya ve klasör gizlemek için yardımcı olan ücretsiz ve Türkçe programdır. Sadece bilgisayardaki değil ayrıca USB flash disklerdeki dosya ve klasörleri gizleyici özelliği vardır. Bilgisayarınızda bulunan özel dosya, fotoğraf, video ve diğer kişisel verilerinizi gizleyin.

PC’de bulunan dosya ve klasörlerin güvenliğini sağlamak için faydalı olacaktır. Türkçe arayüzü ile de kolay bir kullanım sunmaktadır. Wise Folder Hider kullanıcılara isteğe bağlı yüksek güvenlik seviyesi sunuyor. Gizli dosyaları ve klasörleri her biri için ikinci bir şifre ayarlayabilirsiniz. Bazı gerçek gizli dosyaları olanlar için, daha da güvenli yapmak için iyi bir özelliktir.

Bilgisayarda kolay ve hızlı kurulum

Programın Windows sistemine kurulumu çok kolaydır. Karmaşıklıktan uzak, hızlı bir şekilde kurulumu gerçekleştirin. Programı çalıştırın, önemli dosyalarınızı meraklı gözlerden ve yetkisiz erişimlerden önlemek için bir ana şifre oluşturmanız gerekir.

Görsel açıdan hoş bir arayüze sahiptir ve arayüz üst kısmında araç çubuğu yer almaktadır. Burada kullanmak istediğiniz öğeleri seçebilirsiniz.

Dosyaları ve klasörleri gizleyin ve kilitleyin/şifreleyin

Bu işlem çok kolaydır. Gizlemek ve kilitlemek istediğiniz dosyaları ve klasörleri sürükleyerek program arayüzüne bırakabilirsiniz. Gizlediğiniz dosyalara tekrar erişim sağlamak, dosyaları ve klasörleri tekrar açmak, gizlemek veya şifre oluşturmak için sağ tıklama menüsünü kullanabilirsiniz.Program sağ tıklama menüsüne eklenerek daha hızlı ve kolay bir şekilde gizleme ve kilitleme yapmanızı sağlar.

Dosyaları gizlemenin yanı sıra tüm klasörleri ve USB sürücüleri gizlemek ve engellemek mümkündür. Dosyaları tek tek gizlemek veya kilitlemek yerine, bu dosyaları tek bir klasör içerisinde toplayarak sadece klasörü şifrelemek daha avantajlı olabilir.

Gizli/kilitli dosyaları görüntüleme ve çalıştırma

Seçtiğiniz tüm dosyaların ve klasörlerin kilit, durum ve çalışma bilgileri ana pencerede görüntülenir. Yani kilitlenen dosyalar ve klasörler kolayca görüntülenebilir, dilerseniz kilidini açarak tekrar görünür hale getirebilirsiniz. Görünür yaptıktan sonra o dosya ve klasörü tekrar gizlemeyi sağlayan bir seçenek mevcut değil. Yani anlayacağını bir dosyanın kilidini açıp görünür yaptıktan sonra tekrar gizlemek istiyorsanız dosyayı tekrar sürükleyip program ekranına bırakmanız gerekir.

Sonuç olarak

Dosya ve klasörlerin güvenliğini sağlamak için hem dosya ve klasör gizleme hem de şifreleme programı arıyorsanız Wise Folder Hider ücretsiz programını deneyebilirsiniz.

Wise Folder Hider İçin Yorum Yap