WPS Office: Ücretsiz Microsoft Office Alternatifi Program

Sponsorlu Bağlantılar

Daha önce Kingsoft Office olarak bilinen WPS Office kolayca günlük ofis görevlerini yerine getirmeyi sağlayan ücretsiz bir ofis paketidir. Microsoft Office için ücretsiz bir alternatiftir. WPS Office, Windows, Linux, Android ve iOS için kullanılabilir. Çoklu platform motoru, WPS Office programının önemli popülerlik kazanmasına yardımcı olmuştur. WPS Office, Kingsoft önceki sürümlerine göre çok daha iyi, bir ofis kullanıcısının modern ihtiyaçlarını karşılamak için yeniden tasarlanmıştır. Yeni bir isim, yeni bir tasarım ve yeni özellikler vardır ama yine de ücretsizdir.

Bu yazımızda WPS Office 2016 Free ile ilgili konuşacağız.

Ücretsiz Microsoft Office Alternatifi

WPS Office, Microsoft Office için bir rakip olabilir, DOC, XLS, PPT vb gibi Microsoft Office dosya biçimleri için tam destek gösterir.

WPS Office Suite Writer, Presentation ve Spreadsheet üç uygulamayı içerir.

WPS Office Writer

Writer, tüm formatları destekleyen özelliklerle dolu bir Word benzeri bileşendir. Okul projeleri, bir özgeçmiş yazarken ya da sadece bir yazı oluşturmak için Writer aracını kullanabilirsiniz. Writer kelime-sanat, metin alanları, başlıkları, alt bilgi vb eklemek ve hatta grafikler, semboller ve denklemler eklemeyi sağlar. Microsoft Office Word için iyi bir alternatiftir.

wps-office-ucretsiz-microsoft-office-alternatifi-program

WPS Office Spreadsheets

Spreadsheets, paketin en yararlı ve önemli bir bileşenidir. Excel benzeri, birden fazla levha ile çalışma kitapları oluşturabilirsiniz. Otomatik toplam, hücreleri birleştirme, formüller, sıralama vb önemli özellikler ile birlikte gelir. Microsoft Office Ezcel için iyi bir alternatiftir.

wps-office-ucretsiz-microsoft-office-alternatifi-program-1

WPS Office Presentation

Presentation sunumlar oluşturmak ve slayt gösterisi özelliğini kullanarak sunumlar hazırlamak için yardımcı olan PowerPoint benzeri bir araçtır. Önceden yüklenmiş dokuz tasarım ile gelir ve kendi web sitesinden daha fazlasını indirebilirsiniz. Sunum animasyonlar ve geçişleri destekler. Microsoft Office PowerPoint için iyi bir alternatiftir.

wps-office-ucretsiz-microsoft-office-alternatifi-program-2

Sorunsuz öncelikli sekme özelliği sayesinde birden fazla dosya düzenleyebilirsiniz. Kolayca birden fazla dosya arasında gezinmek, Microsoft Office aksine aynı pencerede birden fazla dosyayı açabilirsiniz. Elbette, Ofis Sekmeleri kullanarak Microsoft Office için bu özelliği ekleyebilirsiniz.

Microsoft Office uygulamalarına benzer arayüz sunar. Daha önce Microsoft Office kullandıysanız WPS kullanmakta zorluk yaşamazsınız. Aryüz kullanımı kolaydır ve önceden yüklenmiş üç tema-skin içerir. Bunların dışında, iki modern tema-skin ve bir klasik tarzı tema-skin içerir. İstediğiniz gibi temalar arasında geçiş yapabilirsiniz.

WPS Office ile, hızlı posta özelliğini kullanarak belgeleri kolayca paylaşabilirsiniz. Microsoft Office’deki otomatik kaydet özelliği gibi dosyaların otomatik yedeğini oluşturarak mümkün olduğunca işinizi güvende tutmaya çalışır. Yanlış kullanım ya da hırsızlığa karşı belgeleri korumak için, program aynı zamanda, dosya şifrelemeyi destekler.

Genel olarak, WPS Office, Microsoft Office için ücretsiz iyi bir alternatiftir ve Microsoft Office ile yapılabilir hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz. Çoklu platformlar için kullanılabilir olduğundan, veri veya efektleri kaybetmeden akıllı telefonlarda ve tabletlerde WPS belgeleri açabilirsiniz. WPS Office sadece Windows Phone mobil cihazlarda kullanılamıyor. Bu alanda da en kısa zamanda bir gelişme olmasını bekliyoruz.

WPS Office Free İndir

WPS Office, Windows sürümü Windows 10, 8.1, 8, 7, Vista ve XP üzerinde çalışır. Ayrıca Android telefon ve tabletler için özel sürümler mevcuttur. Aşağıdaki bağlantılardan Android APK dosyalarını direkt olarak indirebilir veya Google Play Store üzerinden indirmek istiyorsanız WPS Office + PDF uygulamasını indirebilirsiniz.

WPS Office Free
Windows İçin Ücretsiz Office Alternatifi Program
WPS Office İndir (Android)
Android İçin WPS Office + PDF Uygulaması
WPS Office İndir (iPhone, iPad)
iPhone, iPad İçin WPS Office + PDF Uygulaması
WPS Office İndir (Android .APK)
Android İçin WPS Office (.APK) Uygulaması
Kingsoft Office HD İndir APK (Android Tablet)
Android Tablet İçin Kingsoft Office HD (APK) Uygulaması
Samsung Galaxy Note İçin Kingsoft Office (APK) İndir
Samsung Galaxy Note İçin Kingsoft Office (APK) Uygulaması

Windows sistemler ve mobil sistemler için diğer Microsoft Office alternatiflerine göz atabilirsiniz.

WPS Office: Ücretsiz Microsoft Office Alternatifi Program İçin Yorum Yap