YouTube Videoları Nasıl GIF Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Bilindiği üzere popüler video kanallarından olan YouTube’da milyonlarca video bulunmaktadır. Ancak kullanıcılar için GIF oluşturma özelliği o kadar yaygın olmamakla birlikte daha yeni yeni aktif hale gelmeye başladı. Eğer sizde YouTube’da GIF videolar oluşturmak istiyor iseniz o zaman şunu bilin ki şimdilik bütün videolar için bu özellik aktif değil.

Bu özellik yeni aktif olmaya başladığına göre bakalım YouTube’da nasıl gif yapılmaktadır.

Aslında çok kolay bir şekilde videoları GIF yapabilirsiniz. Zaten kısa süre önce de YouTube tarafından GIF yapma özelliği ile ilgili ayrıntılı haberler yayınlanmıştı. Artık bu özellikte yavaş yavaş kullanıcılar tarafından popüler olmaya başlayacaktır elbet.

YouTube’da GIF Nasıl Yapılır?

1. Adım

İlk önce Gif oluşturabilmek için bu özelliğin kullanıldığı bir video bulmanız gerekiyor. Ardından bu videonun altında yer alan “Paylaş” yazısını tıklayın. Sonra karşınıza bir bölüm gelecek. Bu bölümden “GIF” sekmesini açın.

youtube-videolari-nasil-gif-yapilir-indir76

2. Adım

İkinci adım olarak da yukarıda ki resimde de gördüğünüz üzere Başlangıç” ve Bitiş” kutucukları içerisinden süreleri ayarlamanız yeterli olacak ve son olarak da “GIF Oluştur” tıklayın işlem tamam.

 

YouTube Videoları Nasıl GIF Yapılır?” İçin Bir Cevap

YouTube Videoları Nasıl GIF Yapılır? İçin Yorum Yap